Mesafeli Satış Sözleşmesi

1. Sanalups.com‘dan 18 yaşından küçük kişiler alışveriş yapamazlar.

2. Sanalups.com‘dan yapacağınız alışverişlerde, kredi kartı (Visa, MasterCard), banka havalesi/EFT Ödeme yöntemlerinden birisini kullanabilirsiniz. Bunların dışındaki ödeme yöntemleri kabul edilmez. Ödeme yöntemi olarak Banka Havalesi/EFT seçilmiş, fakat bir hafta içinde havalesi yapılmamış siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır.

3. Sanalups.com siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir.

4. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza…) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

5. Sanalups.com satışa sunduğu ürünlerin stok bilgilerini güncellense de sipariş verilen bazı ürünlerin temininde imkansızlıklar ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda da ilgili bölümümüz tarafından size telefon ya da eposta ile bilgi verilir. Ürüne ilişkin herhangi bir ödeme yapmışsanız, bu bedel en kısa sürede iade edilir.

6. Ürün iadesinin sebebini 7 (yedi) gün içerisinde Sanalups.com'a yazılı (e-mail, fax vs.) ortam aracılığı ile bildirilmelidir. İş bu bildirimden sonra iade işlemleri başlatılacaktır. Aksi durumda iade talepleri kabul edilmeyecektir. Bununla birlikte alıcı sözleşmedeki tüm maddeleri kabul etmiş sayılacağından fatura, sigorta, nakliye gibi ek ücretlerden dolayı çıkacak maliyetleride kabul etmiş sayılacağından bu ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir.

7. İade edilmek istenen ürünlerin gönderilecegi kargo firmasını lütfen öncelikle firmamıza sorarak gönderimini yapınız. Aksi takdirde gönderilen ürünü firmamız teslim almıyacaktır.

8. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda bilgi@sanalups.com'a yazarak, durum bildirilebilinir. Kargo Şirketi tarafından ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden: Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanağın 0212 618 94 74 numaralı telefona fakslanması suretiyle durum bildirilmelidir. Sanalups.com sipariş ile ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

9. Sanalups.com stok veya ital ürünlerde da bulunmayan ürünleri  Malın/ Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, modelini aynı teknik özellikler veya bir üst versiyonu ile değiştirme hakkına sahiptir.

10. Buradaki teknik bilgiler 3. şahıslara verilemez, verildiği takdirde buradan çıkan hükümler Sanalups.com'u bağlamaz.

11. Sanalups.com‘dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.